KONST / Litografier / Färglitografi 13746192
*
nr 1374 6192
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 20:12:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 19:49:49
1
100 kr
25/1 18:22:51
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
nr 1374 6192
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 19:49:49 | 1 | 100 kr |
| 25/1 18:22:51 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



